Μετά από τρία χρόνια απουσίας, οι αθλητικοί αγώνες επέστρεψαν στην σχολική μας ζωή. Την Δευτέρα 31 Μαΐου 2022 τα δημοτικά σχολεία Αλμωπίας συγκεντρώθηκαν στο δημοτικό στάδιο Αριδαίας για αγώνες ποδοσφαίρου, ενώ μία εβδομάδα αργότερα, και πάλι στον ίδιο χώρο, για τους αγώνες στίβου. Εκεί, και εμείς με διακρίσεις στο μπαλάκι αγοριών και στο άλμα σε μήκος κοριτσιών. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές/τριες που συμμετείχαν στους αγώνες, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και ξεχώρισαν για το ήθος τους.

Οι συμμετέχοντες/ουσες στους αγώνες ποδοσφαίρου
Η απονομή αναμνηστικών διπλωμάτων
Η απονομή μεταλλίων και διπλωμάτων στους νικητές στο μπαλάκι αγοριών. Ο μαθητής Πασόης Χρήστος κατέλαβε την 2η θέση με επίδοση 38,70m που αποτελεί, πλέον, το νέο ρεκόρ του σχολείου μας
Η απονομή μεταλλίων και διπλωμάτων στις νικήτριες του άλματος σε μήκος κοριτσιών. Η μαθήτρια Λισίτσκα Φένια κατέλαβε την 2η θέση με επίδοση 3,50m που αποτελεί, πλέον, το νέο ρεκόρ του σχολείου μας