Αναχωρεί την Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021, τριμελής αντιπροσωπεία εκπαιδευτικών του σχολείου μας για να παραστεί στο συνέδριο που θα πραγματοποιηθεί στην Glina της Κροατίας στο πλαίσιο του προγράμματος HMBE (Healthy Mind Body and Environment) ERASMUS+. Το θέμα του συνεδρίου είναι ” Η Υγεία στον Νου, το Σώμα και το Περιβάλλον” κι έχει σκοπό την υιοθέτηση πρακτικών για την προστασία του περιβάλλοντος και την θωράκιση της ψυχοσωματικής υγείας και ευεξίας. Η αντιπροσωπεία εκπαιδευτικών θα παρουσιάσει το σχολείο και την περιοχή μας μέσα από ένα βίντεο για το οποίο εργάστηκαν με υπομονή και επιμονή οι μαθητές/τριες της περσινής ΣΤ΄ τάξης 2020-21, ενώ την σκυτάλη για τις εργασίες παίρνει η φετινή αντίστοιχη τάξη. Το πρόγραμμα χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση μέσω του εθνικού συντονιστικού φορέα ΙΚΥ. Παρακολουθήστε το βίντεο του σχολείου μας, παρακάτω.

Αναχώρηση εκπαιδευτικών για την Glina της Κροατίας ERASMUS+