Η νέα σχολική χρονιά ξεκίνησε με τον Αγιασμό, Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023, στις 9.00 το πρωί. Με χαρά και διάθεση οι μαθητές και μαθήτριες ξεκίνησαν τη νέα σχολική χρονιά! Μετά τις ευλογίες και τις ευχές του πατρός Σολομώντα, τους περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη από τον Σύλλογο νέων του χωριού. Ο πρόεδρός του, κος Λεπίτκας Αντώνης προσέφερε σε κάθε μαθητή και μαθήτρια μια δωροεπιταγή 50 ευρώ για αγορά σχολικών ειδών από συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο, έσοδα από τις πραγματικά πετυχημένες καλοκαιρινές εκδηλώσεις του Συλλόγου.   Ταυτόχρονα δόθηκε η υπόσχεση ότι θα συμβάλλουν, ως σύλλογος και στη αναβάθμιση του εργαστηρίου πληροφορικής του σχολείου μας. Όλοι η σχολική κοινότητα, δάσκαλοι, μαθητές, γονείς, ευχαριστεί το Σύλλογο νέων για τις προσφορές του, με την ελπίδα να συνεχιστούν και στο μέλλον.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ  ΕΤΟΥΣ 2023-2024 –  ΑΓΙΑΣΜΟΣ